منوی سایت
2-5 جراحی گوش اقتصاد :

متاسفانه گوش اقتصاد هم همانند دیگر اعضای این پیکر فرتوت و ناشنواست و باید هرچه سریعتر بهبود پیدا کند . شنیدن صدای منتقدان ، کاربلدان ، صاحبنظران و کسانیکه دلسوز این مردمند میتوانند نقطه عطفی در رونق و پیشرفت در بهبود این پیکر گردد.
2-6 جراحی کبد اقتصاد:
کبد این اقتصاد وقتی خوب کار میکند و خللی در هیچ جای این بدنه اقتصاد ایجاد نمیکند که شرکت ها و موسسات و کارخانجاتی که به هر دلیلی مالیات نمیپردازند و یا فرار از مالیات دارندبا جان و دل و اتوماتیک وار پرداخت مالیات را  جزء وظایف خود بدانند تا این کبد سالم باعث شود پیکر اقتصاد شفاف و سالم بماند.

2-7 جراحی پاهای اقتصاد:

باید بپذیریم که اقتصاد تمام کشور های جهان دقیقا همچون دوندگان در مسابقات باهمدیگر در رقابت هستند و اقتصادی پیروز است که پاهای دونده تری نسبت به بقیه داشته باشد. بخصوص کشوری چون ایران که چندین سال درگیر جنگ بوده و بعد از جنگ اقتصاد باید با دوندگی مضاعف پیش  بتازد و جبران عقب ماندگی در طی جنگ گردد. کشور هایی همچون آلمان بعد از جنگ جهانی دوم ، ژاپن ، ویتنام ، لهستان ، یوگسلاوی سابق و ....از جمله کشور هایی هستند که اقتصادشان تمام عیار پس از جنگ دویده و از پا ننشسته ، اما پاهای اقتصاد کشور عزیزمان بعد از جنگ نه تنها دویدن مضاعف نداشته بلکه لنگان لنگان ادامه داده است تا به امروز و اکنون در حالت ایستادن میباشد. دقیقا 20 سال از پایان جنگ میگذرد ولی هنوز هرسال هزینه های گزاف میکنیم تا تداعی خاطرات جنگ شود و امثال این دیدگاهها پاهای اقتصاد را سست کرده است . تحقیقات نشان داده است که کشورهایی که بلافاصله پس از اتمام جنگ آنرا به فراموشی سپرده اند و آستین همت بالا زدند و یکدل و یکصدا در راستای موفقیت کشور حرکت کردندبسیار کارنامه درخشانی در صنعت دارند و در اقتصاد پیشتاز شدند.
  1.  دوران ریکاوری بعد از عمل :
ریکاوری باید مهندسی شده باشد و قانون برای همه یکسان باشدتا بهبود هرچه سریعتر حاصل گردد.
مثال: تعرفه های واردات و نحوه ترخیص در کمترین و زمان ممکن ، اختصاص تسهیلات ارزان به تولید کنندگان و صنعتگران و کشاورزان خلاق در کمترین زمان ممکن ، قطع هزینه های غیر ضروری برون مرزی و درون مرزی در همه مقاطع ، تولید بر اساس استاندارد های جهانی در تمام عرصه ها. هرکدام از این راهکارها انجام شوند و نهادینه گردد، خواهیم دید که پیکر بیجان اقتصاد آرام آرام از تخت بیماری برخاسته و لباس رزم بر تن خواهد کرد و با داشتن پشتوانه هایی محکم و استوار همچون انواع معادن طلا، مس ، روی، سنگ آهن ، سیمان ، ذغال سنگ، اورانیوم و ....
داشتن نفت ، گاز، انرژی های خورشیدی ، اتمی ، آبی و ....
شروع به دویدن کنند و با یک برنامه ریزی 5 ساله ، پیروز بی چون و چرای حداقل قاره کهن باشد.
 
بازدید : 737
16 مرداد 1397 ساعت 08:46 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری